Monika Čermínová

redaktorka webových stránek a textů, spoluautorka grafiky a prezentačních materiálů, blogerka
Grafika stránek, na kterých se právě nacházíte a průvodní texty, které právě čtete, jsou výsledkem práce našeho grafického ateliéru. Když říkám našeho, myslím tím mého manžela Michala.

Vzdělání:
Univerzita J. A. Komenského, obor sociální a masová komunikace

Profese/praxe:
Už když jsem studovala střední školu, tušila jsem, že ekonomie nebude mým vysněným oborem. S čísly jsem si zkrátka nikdy nerozuměla. Přesto jsem ale nastoupila do banky a počítala klientům jejich peníze. Neříkám, že bych se nějak často přepočítávala, ale přemýšlení nad tím, jak klienty oslovit, přilákat a jak se o ně starat, aby byli co možná nejspokojenější, mě nakonec dovedlo až do oddělení, které se právě touto problematikou zabývalo. Šlo o komunikaci s klienty, jejichž činnost nazýváme svobodným povolání. Za chod tohoto oddělení  jsem byla zodpovědná až do svého odchodu na mateřskou dovolenou. Během té jsem kromě vysoké školy trpělivosti vystudovala i masovou a sociální komunikaci a s Míšou - grafikem a fotografem, společně založila náš ateliér.

Má role v náhodě:
Veronika, autorka celé náhody, je má bývalá „bankovní" nadřízená a především kamarádka. S náhodou jsem tedy díky tomu v kontaktu od jejího narození. V našem ateliéru jsme jí dali tvář v podobě loga, naučili ji mluvit a postupně z ní, ve spolupráci s ostatními, děláme pořádnou ženskou. Málokterá žena je však se sebou někdy zcela spokojena. A tak to myslím bude i u náhody. Naším úkolem tedy je, dělat vše proto, aby náhoda byla pro své klienty stále tak originální, krásná, svěží, přátelská a plná nápadů, jako je tomu právě nyní.

Motto:
Nemůžu najít nikoho z moudrých, kdo by to řekl jasně stručně a výstižně. Věřím, že nic v našem životě není nemožné a nechybí-li odvaha, přesvědčení a odhodlání, dojdeme k tomu, že si svůj vlastní život můžeme skutečně řídit sami.

zpět